תרפיה במוזיקה / טיפול במוזיקה / טיפול רגשי בעזרת נבל

תרפיה במוסיקה היא שיטת טיפול מתחום הפסיכותרפיה, המגשרת בין מדע פסיכולוגי להבעה יצירתית ואמנותית. התרפיה במוסיקה הינו תחום נרחב ומיוחד, המתאים לכל שכבות הגיל והאוכלוסיה. בעת מפגש תרפיה במוסיקה הופך המטופל לחלק אינטגרלי מהמוסיקה. המוסיקה מאפשרת לאדם להיכנס אל תוך עולם פנימי ואישי שהינו מעבר לעולם הורבאלי.

בתרפיה במוסיקה ההליך התרפויטי חוקר טווח רחב של צורות מוסיקליות, בעוד האלתור הינו המפתח לעבודה הרגשית. על כן לא נדרש כל ידע או התנסות מוסיקלית קודמת לקראת תרפיה במוסיקה. המוסיקה כשלעצמה אינה המטרה העיקרית בטיפול, אלא חלק בלתי נפרד בדרך להשגת מטרות.

בתרפיה במוסיקה אנו מתייחסים לכיצד אנשים מגיבים למוסיקה ועושים מוסיקה. באופן זה ניתן להשליך אור על בעיות שונות, בין אם פיסיות או רגשיות, חברתיות או אינטלקטואליות העשויות לעכב את תקשורת והתקדמות היומיום. מטרות הטיפול נקבעות באופן אינדיבידואלי מאדם אחד לאחר, כאשר מטרות העל הינן חיזוק צמיחה והתפתחות אישית, השגת מימוש מקסימלי של הפוטנציאל האישי הגלום בכל אדם, והעצמת סימפטומים ודפוסי חשיבה חיוביים.

הטיפולים מתקיימים באופן פרטי על ידי לי קורן, בקליניקה פרטית ברמת אביב החדשה. לי קורן בעלת תואר ראשון מביה"ס למוזיקה, האקדמיה למוזיקה, אוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בתרפיה במוזיקה, אוניברסיטת בר אילן. בעלת ניסיון של שנים בשני התחומים.