הרצאות מוזיקליות הן סוג של מופע מוסבר, יתכן בשילוב עם הקהל.

הרצאה בנושא תרפיה במוזיקה – השפעת המוזיקה על נפש האדם, מהי מוזיקה וכיצד משפיעה המוזיקה על נפש האדם. מהו טיפול במוזיקה ומטרותיו, שטחי טיפול עיקריים בתרפיה במוזיקה. המוזיקה ככלי הבעה, נפלאות הנבל ככלי טיפולי וסקירה אישית מתוך העבודה בשדה התרפויטי.

המוזיקה בתיאטרון וקולנוע – המשותף והשונה במוזיקה בתיאטרון וקולנוע, בשימוש במוזיקה, בצורת ההלחנה, הכלי הביצוע ואפקטים מוזיקליים בימתיים תיאטרליים וקולנועים. בתאטרון לעיתים מופיעים הנגנים על הבמה, להפריד מן הקולנוע. המוסיקה משרתת את הסצינה הבימתית והקולנועית בכך שהיא מעצבת את תחושותיו ורגשותיו של הצופה כלפי סיטואציה או דמות. תפקידה המשמעותי של המוזיקה, ההשפעות המוזיקליות על הצופה, המוזיקה כתוכן והמוזיקה ביצירה השלימה.

"זה הקול הצגה" – הסיפורים והקולות מתוך רפרטואר עשיר ומגוון של מחזות הזמר בארץ ובעולם. גבירתי הנאווה, פאנטום האופרה, סיפור הפרברים, שיקאגו, עלובי החיים,קברט, אוויטה וצלילי המוזיקה. כנר על הגג, קזבלן, בוסתן ספרדי, ינטל, אל תקרא לי שחור, מרי לו, איש חסיד היה והקוסם. ערב מרגש , קסום וייחודי שמציג בשירה וסיפורים מאחורי הקלעים את הקלאסיקה במיטבה. ההרצאה מועברת ע"י סימונה קורן, בימאית תיאטרון ומרצה מוערכת בתחום, וזמרת אופרה בוגרת האקדמיה למוזיקה וזמרת בסטודיו של האופרה הישראלית.

הרצאות בתחום המוזיקה הקלאסית – ניתן לבחור מתוך מגוון הרצאות מרתק. כמו:

  • תולדות המוזיקה, תקופות מתולדות המוזיקה (מוזיקה בתקופת הבארוק, התקופה הקלאסית, – התקופה הרומנטית, המוזיקה האמנותית של המאה ה-20),
  • היצירות הגדולות של המוזיקה הקלאסית (ארבע העונות / ויואדלי, תמונות בתערוכה / מוסורגסקי-ראוול, רקוויאם / מוצרט ועוד)
  • אופרות שונות (חליל הקסם, לה טרוויאטה, דון ג'ובאני ועוד),
  • הרצאה מודגמת על מלחין ספציפי (באך, בטהובן, מוצרט, שופן, מאהלר ועוד).

כל ההרצאות מועברות ע"י מרצים בכירים מהאקדמיות הבכירות למוזיקה בארץ (תל אביב וירושלים) בעלי שם ונסיון רב בתחום. להרצאות מוזיקליות נוספות מוזמנים ליצור עמנו קשר, ואנו נתאם לפי דרישה.